Ontwikkelingen die in 2024 onze agenda bepalen
Digitale publicatie
Dit jaar is de publicatie voor het eerst helemaal digitaal. Het is zo voor elke bezoeker van rdw.nl toegankelijk, ook voor die met een beperking. De overgang naar digitaal is een terugkerend onderwerp in het overzicht van ontwikkelingen. We zien dat digitale ontwikkelingen en innovaties grote invloed hebben op ons werk, (internationale) wet- en regelgeving en samenwerking. Naast digitalisering komen er veel ontwikkelingen op ons af op het gebied van duurzaamheid en veiligheid. Hierbij een greep uit de onderwerpen:
- Verruiming van de werkplaatskaart
- Uitbreiding van het parkeerregister
- Nieuwe Europese regels voor voertuigcirculariteit
- Voorbereiding op de invoering van vrachtwagenheffing
- Verduurzaming van alle RDW-keuringsstations
- Pilot met de Europese e-wallet voor mobiele documenten
Naar de stembus
Het kabinet dat op Prinsjesdag de plannen presenteert is demissionair. Op 23 november mogen we naar de stembus. Dat betekent in sommige gevallen dat besluiten over beleid langer op zich kunnen laten wachten. Voor de RDW is de onzekerheid gelukkig minimaal, weet algemeen directeur Jantina Woudstra: ‘Daardoor kunnen we koersvast doorwerken aan thema’s en projecten op het gebied van veilige en duurzame mobiliteit.’
RDW’ers aan het woord
In de publicatie vertellen 5 van onze medewerkers over hun rol in actuele ontwikkelingen en hun bijdrage aan veilig, duurzaam en zeker:
- Lotte Dijkink, senior adviseur Europese ontwikkelingen
- Albert Mulder, relatiemanager Veiligheid en duurzame mobiliteit
- André Nijboer, afdelingsmanager Beoordeling
- André Rijnders, senior advisor Emissions and Energy
- Judith Sterenberg, testmanager vrachtwagenheffing