Uw mobiele machine of MMBS tijdelijk niet gebruiken
Als u besluit uw mobiele machine of MMBS voor langere tijd niet te gebruiken, dan kunt u het voertuig schorsen. Tijdens de schorsing hoeft u niet te voldoen aan de voertuigverplichtingen (WA-verzekering en APK-plicht). U moet wel zelf uw verzekering opzeggen. Voldoet u niet meer aan deze verplichtingen, zonder uw kenteken te schorsen, dan krijgt u een boete. De hoogte van het bedrag van de boete kunt u vinden in de Boetebase van het Openbaar Ministerie (OM).
Een schorsing gaat direct in en duurt 1, 2 of 3 jaar. Na de door u gekozen schorsingsperiode loopt de schorsing automatisch af en moet u direct weer voldoen aan de voertuigverplichtingen. Voor beëindiging van de schorsing kunt u een APK uit laten voeren. Voor meer informatie gaat u naar APK-keuren tijdens schorsing. U kunt de schorsing ook verlengen.
U kunt op verschillende manieren uw kenteken van uw bedrijfsauto schorsen. Online via deze website is de gemakkelijkste manier. Lukt dit niet, dan kunt u ook bij een kentekenloket of een RDW-balie terecht.