Schorsing online aanvragen voor verzamelaars van oude voertuigen
Wat kunt u doen?
Voordelige schorsingsregeling voor verzamelaars
Heeft u meer dan 5 oude motoren van 15 jaar of ouder op uw naam staan, dan biedt de RDW u een voordelige schorsingsregeling. Deze regeling geldt alleen als de motoren 15 jaar of ouder zijn. U hoeft dan maar voor 5 van die motoren de schorsing te betalen. Vanaf de zesde is de schorsing gratis, ook al zijn dat schorsingen voor een langere periode.
Is een betaalde schorsing beëindigd? Dan moet u voor de eerstvolgende schorsing betalen, zodat er weer 5 betaalde schorsingen zijn.
Inloggen met DigiD
Als u een schorsing online wilt aanvragen, heeft u een DigiD nodig om in te loggen. Bent u niet in het bezit van een DigiD, dan kunt u deze gratis aanvragen via www.digid.nl.
Online meerdere voertuigen schorsen
Zo schorst u meerdere voertuigen voor de verzamelaarsregeling:
- Ga naar ‘Schorsing aanvragen of verlengen’. Dan komt u in het DigiD-scherm terecht waar u kunt inloggen.
- U vult de gevraagde gegevens in bij DigiD en vervolgens komt u in de RDW-dienst.
- Elk voertuig dat u wilt schorsen moet u apart opvoeren in de dienst. U volgt dus voor elk voertuig punt 4 tot en met 6.
- U selecteert een kenteken van het voertuig dat u wilt schorsen.
- U kiest hoe lang u het voertuig wilt schorsen: 1, 2 of 3 jaar
-
U betaalt de eventuele kosten via iDEAL.
Dit tarief geldt voor de eerste 5 motoren van 15 jaar of ouder. De 6e en opvolgende schorsing(en) van een motor van 15 en ouder zijn dan gratis. - U ontvangt per e-mail een bevestiging van uw aanvraag.
- Het kenteken is pas geschorst zodra u een tweede mail van de RDW ontvangt. In deze e-mail staat ook de einddatum van de schorsing (bij ‘verwachte einddatum’).U moet deze e-mail printen en bewaren.
Kentekenbewijs blijft geldig
Het kentekenbewijs (van papier of op creditcardformaat) blijft geldig. U krijgt na de schorsing geen nieuw kentekenbewijs.
Voorwaarden voor online schorsen
- De motoren staan op uw naam.
- De motoren zijn 15 jaar of ouder.
Rijden met een geschorst voertuig
Een geschorst voertuig mag niet op de openbare weg rijden of staan. Uitzondering hierop:
- U mag met uw geschorste voertuig van 15 jaar of ouder naar een evenement rijden. Hiervoor moet u zich wel bij de Belastingdienst aanmelden voor de evenementenregeling.
Belangrijk om te weten
- Voldoet u niet meer aan de voertuigverplichtingen (verzekering en motorrijtuigenbelasting) en heeft u het kenteken niet geschorst? Dan krijgt u een boete. De hoogte van het bedrag van de boete kunt u vinden in de Boetebase van het Openbaar Ministerie (OM).
- ls u de schorsing beëindigt binnen 1 maand na het begin van de schorsing, moet u alsnog motorrijtuigenbelasting betalen over de periode waarin het kenteken was geschorst. De Belastingdienst stuurt u dan een naheffingsaanslag. Ga voor meer informatie naar de site van de Belastingdienst.
- Na de schorsing kunt u zelf de verzekering stopzetten. De RDW geeft aan de Belastingdienst door dat het kenteken is geschorst. De motorrijtuigenbelasting stopt dan automatisch.
- U hoeft niet aan de RDW door te geven waar u de voertuigen stalt. De Belastingdienst kan hier wel om vragen.
Schorsing door iemand anders laten regelen
Als u de schorsing niet zelf kunt aanvragen, dan kan iemand anders dit voor u doen. Dit kan alleen als u een kentekencard heeft. Met een papieren kentekenbewijs kunt u dit alleen bij een loket regelen.
Zo laat u een schorsing door iemand anders regelen:
- Die persoon die voor u schorst, gaat naar 'Schorsing aanvragen of verlengen’ en logt dan in met zijn eigen DigiD.
- Daarna komt hij/zij in de RDW-dienst terecht.
- Op de vraag ‘Gaat het om uw eigen voertuig?” geeft hij/zij aan: Nee.
- Voor het schorsen heeft hij/zij uw documentnummer van de kentekencard en de bijbehorende tenaamstellingscode nodig.
- Hij/zij kiest hoe lang u welk voertuig wilt schorsen: 1, 2 of 3 jaar.
- Hij/zij betaalt de kosten via iDeal.
- De RDW stuurt een bevestiging van de aanvraag naar het opgegeven e-mailadres.
- Het kenteken is geschorst zodra op dat e-mailadres een tweede mail van de RDW binnenkomt. U
U ontvangt een nieuwe tenaamstellingscode per post. Uw kentekenbewijs blijft geldig.
De persoon die de schorsing voor u aanvraagt moet minimaal 18 jaar zijn (16 jaar bij brom/snorfiets).
Kosten
1 jaar | 2 jaar | 3 jaar | |
---|---|---|---|
Aanvraag laag tarief 1e t/m 5e voertuig | € 24,10 | € 24,10 + € 24,10 = € 48,20 * | € 24,10 + 48,20 = € 72,30 * |
Aanvraag 6e voertuig en meer | € 0,00 | € 0,00 | € 0,00 |