Gebruikte voertuigen uit EU/EVA-land inschrijven
U kunt gebruikte voertuigen uit de Europese Unie (EU) of de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA) online bij ons laten inschrijven. Hiervoor heeft u wel een erkenning nodig.
Voorwaarden
- Het voertuig heeft een Europese typegoedkeuring en komt daarmee overeen.
- U heeft het complete, originele EU/EVA kentekenbewijs. Dit is geen Nederlands kentekenbewijs.
- Het gaat om een van deze soorten voertuigen:
- Personenauto's, categorie M1
- Lichte bedrijfsauto's, categorie N1
- Lichte aanhangwagens, categorie O2
- Twee- of driewielers, categorieën L1e tot en met L7e
- U heeft de erkenning Inschrijven met onderzoek (IMO). Hiermee kunt u online een inschrijving aanvragen voor een gebruikt voertuig uit de EU-/EVA.
- Is het voertuig dat u inschrijft van iemand anders? Dan heeft u ook de erkenning Tenaamstellen voertuigen bedrijfsvoorraad of importeursvoorraad nodig.
Hier leest u meer over de voorwaarden en regelgeving.
Zo schrijft u een gebruikt EU/EVA-voertuig in
-
Bekijk de voorbeelden van de documenten en foto's die u moet aanleveren:
-
EU/EVA-voertuig registreren
Ga naar 'EU/EVA-voertuig registreren'.
-
Vul alle gegevens in en voeg foto's en documenten toe. Gebruik eventueel de RDW fotohulp-app om de foto's te maken. Uw aanvraag gaat dan vaak sneller, omdat de foto's die u met de app maakt meestal meteen aan de eisen voldoen. U downloadt de app in de Apple Appstore of de Google Playstore.
-
Wij beoordelen uw aanvraag binnen 5 werkdagen. U krijgt van ons een e-mail met extra informatie.
-
Heeft het voertuig bpm-plicht? Doe dan aangifte bpm bij de Belastingdienst.
-
Na akkoord van ons én van de Belastingdienst sturen wij u een e-mail met een link naar de bevestiging van inschrijving (BIN).
-
Stuur het originele buitenlandse kentekenbewijs na ontvangst van de BIN binnen 10 werkdagen naar ons op. Dit kan gratis zonder postzegel, tenzij u het aangetekend verstuurt. Inleveren bij een keuringsstation of balie is niet mogelijk. Stuur het kentekenbewijs naar:
RDW - IDI
Antwoordnummer 30
9640 VB Veendam -
U kunt nu kentekenplaten laten maken door een erkende fabrikant te zoeken. Neem de dienstenpas en de BIN mee.