Nieuwe dienst EU/EVA-voertuig registreren beschikbaar
Sinds de covid-pandemie verloopt het digitaal afhandelen van aanvragen tot herregistratie van voertuigen uit EU/EVA-landen via de Versnelde Individuele Aanvraag (VIA). Vanaf maandag 12 mei 2025 kunnen bedrijven met de erkenning Bedrijfsvoorraad gebruik maken van een verbeterde versie van de VIA: EU/EVA-voertuig registreren (EVR). Met deze nieuwe dienst kunnen we aanvragen beter en sneller afhandelen.
De aanvraaglink voor EU/EVA-voertuig registeren is beschikbaar op onze website. De aanvraaglink van de Versnelde Individuele Aanvraag komt hiermee te vervallen.
Wat verandert er?
- Online een kenteken aanvragen voor voertuigen uit EU/EVA-landen kan alleen voor voertuigen met een Europese typegoedkeuring en een buitenlands kentekenbewijs uit een EU/EVA-land. Voor voertuigen zonder Europese typegoedkeuring moet u altijd naar een RDW-keuringslocatie.
- We voeren geen fysieke controlekeuringen meer uit. In de nieuwe dienst is sneller duidelijk of u digitaal verder kunt of naar een RDW-keuringslocatie moet voor een afspraak. U maakt dan een afspraak voor een Invoer voertuig vanuit EU/EVA-land. Dit hoeft niet meer binnen 3 weken. Krijgt u een bericht dat u de dienst EU/EVA-voertuig registreren niet kunt gebruiken? Dan brengen wij niets in rekening.
- Het betaalmoment verandert bij BPM-plichtige voertuigen. Na goedkeuring betaalt u het tarief Licht/Identificatie. Nadat wij een Nederlands kenteken hebben afgegeven, betaalt u het tarief voor de inschrijving in het kentekenregister en de recyclingbijdrage. Mogelijk komt daar het tarief voor de tenaamstelling via de RDW nog bij.
Voorwaarden EVR
U vindt de aangepaste voorwaarden en het aangepaste beleid op onze website.
Contact
Heeft u vragen? Stuur een mail naar [email protected] of bel 088 - 008 74 77. Wij helpen u graag.